Subscribe to azetourism
Powered by groups.yahoo.com

Azerbaijan Youth Tourism Club

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Вы здесь » Azerbaijan Youth Tourism Club » Xarici turizm » Qlobus

Qlobus

Сообщений 1 страница 16 из 16

1

Indiya qadar hansi xarici olkalarda olmusunuz?
Bas hansilarinda olmaq istardiniz va niya?

0

2

Heleki hec birinde olmamiwam...amma isterdim MIsirde ,cunki sivilizasiyanin merkezi kimi bura meni uwaqliqdan cekir.sora Yunanistan ,Turkiye,Ispaniya, bulara sadece tebietlerine ve Turizm senayelerine gore, MEksika yene sivilizasiya meselesi...heleliy top 10luqda bulardi;)

0

3

Fransa - chunki ushaqliq arzumdu
Italiya - chunki choooooooooox gozeldir. Mukemmel medeniyyet, Italyan qizlari ise gozel goy-gozlu Azerbaycan qizlari
Havayi - no comment :)

0

4

yox.ama ilk once almaniya-oranin cox ciddi rejime malik olmasina gore,italiya-cox gozel tebiet ve en esasi bizim xasiyyetde olmalarina gore,hollandiya-usaqliq arzularimdir,cin-sivilizasiyanin cox suretli getdiyine gore,ispaniya-barselonani daha yaxindan seyr etmek ucun

0

5

Getmak istediyim yerlar arasinda London 1-ci yerda idi.....2-3 gun evvele qeder.
ITV-de Alanya sheheri haqqinda verilise baxdiz,yeqin.  chox gozeldir,daha dogrusu, sirli. Ora mutleq getmak lazimdi.
2-ci yerda ise LONDON!

0

6

Fuad написал(а):

Havayi

Oz aramizdi bu yay oralara yaxin idin, na acab cahd etmadin ? :dance4:

0

7

Shehriyar написал(а):

cin-sivilizasiyanin cox suretli getdiyine gore,

Mence Cin 2008-ci il Pekin Olimpiadasina cox yaxsi hazirlasir. Orada olmaq maraqli olardi.

0

8

ILHAM написал(а):

na acab cahd etmadin

Ilham chox bahadi eee gardash...

0

9

Menim ise arzum Almaniyani gormekdir ilk novbede.Duzunu aeroportdan gorsemde bes elemir :dance4: Birde butun EU olkerini gezmek.Olmusham USA-da.Amma Avropani ustun gorurem

0

10

_Nio_ написал(а):

Amma Avropani ustun gorurem

Man da saninla raziyam. Avropa daha yaxsidir. Cunki Amerikaya nisbatan burada hec olmasa muayyan manavi dayarlar qalmaqdadir :D

0

11

men butun dunyani gezmek isterdim,xususi secmek istediyim yer yoxdu

0

12

http://i001.radikal.ru/0801/33/1c52e3b867da.jpg

Xaricde en chox  buralari yaxindan gormeyi  isteyirem..Azerbaycan da ise Shekini...

0

13

Men Italyanin her bir yerini gormek isterdim,(Roma,Firenze,Venezia,Napoli,Sicilia,Sardignia,Calabria ve s.)  :superman:
italyanka tanishlarimi da ziyaret etmek isterdim   :air_kiss:

0

14

"Hara getmak isterdiniz?" movzusu sirf AGTK-in turlari ila bagli oldugundan movzunun bazi postlari bura kocuruldu. Har moderatordan xahis olunur off toplarla bag)i diggatli olsunlar :)

0

15

Dunyada 1950-ci ilda cami 25.3 milyon turist axinin qeyda alinmisdi.
2005-ci ilda bu ramaq 801.6 milyon nafar taskil etmisdi.
2020-di ilda 2 milyard nafar olmasi gozlanilir.

2005-ci ilda turistlar regionlar uzra asagida raqamlarla paylasib.
Afrika - 37.3 milyon
Amerika - 133.2 milyon
Asiya ve Sakit Okean - 155.4 milyon
Avropa - 437.4 milyon
Yaxin Sarq - 38.4 milyon

0

16

Hele heç bir xarici ölkədə olmamişam.Amma Misirə və yaxud  turizmi yaxşi inkişaf etmiş digər afrika ölkəsinə gedərdim.

0

Вы здесь » Azerbaijan Youth Tourism Club » Xarici turizm » Qlobus