Subscribe to azetourism
Powered by groups.yahoo.com

Azerbaijan Youth Tourism Club

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Вы здесь » Azerbaijan Youth Tourism Club » Gencler turizmi » Gencler turizmi

Gencler turizmi

Сообщений 1 страница 14 из 14

1

Eziz gencler, nazariniza catdiraq ki, AGT Klubunun asas maqsadi olkamizda ganclar turizminin inkisafini suratlandirmakdir, inshALLAH bu istiqamatda birga ugurlarimiz olar.

0

2

Inshallah man buna inaniram Amin

0

3

ugurlarimiz olar yox! movcud uqurlarimizin davami geler :)

Отредактировано Fuad (2007-12-14 13:05:38)

0

4

he men de eminem ki yaxci olar

0

5

Menim subyektiv fikrime gore biz hal hazirda az da cox da olsa bu sahede ugur gazanmishiq. Gencler arasinda turizmi teblig eden bashga teshkilat, cemiyyet ve ya klub heleki biz etdiyimiz layiheler oxshar layiheler etmeyib. :beee: Bizim gelecekde bir nece mohteshem layihelerimiz de var.Bu da kluba yeniden ugur getirecek.Sadece biz de maliyye desteyi olmadigi ucun bizim layiheler biraz gec heyata kecir.Bu yaxinda da yaxshi bir layihe ile Grant programminda ishtirak etdik.Ancag efsuslar olsun ki qazana bilmedik.Goresen kim qazanib Azerbaycanda....???  :dance4:

Отредактировано _Nio_ (2008-01-08 00:00:55)

0

6

_Nio_ написал(а):

Gencler arasinda turizmi teblig eden bashga teshkilat, cemiyyet ve ya klub heleki biz etdiyimiz layiheler oxshar layiheler etmeyib.

Beli raziyam, amma bu fealiyyati bundan sonra da davam etdirmak lazimdir.
Manca bizim indiya qadar an ugurlu layihamiz mahz gencler turizme ila bagli sorgumuz olub.
Bu sorguya gora biz gencler turizmin cox maraqli maqamlarini arasdira bildik.
O ki qaldi qrantlara narahat olmayaq, har halda galacakda ugurlu ideyalarimiz mutleq olacaq, inshALLAH

0

7

Bilmek isterdim, siz daimi maliyye desteyi ile bagli aidiyyati organlara muraciet etmisiz hec? umumiyyetle bunda perspektiv gorursuz, yoxsa bos cehddir, onlar da yaltaqlig, terif teleb edirler?

0

8

Huquqi statusumuzun olmamasi biza cox mane olur, amma daimi yox bazi qurumlara birdafalik yardim ucun muraciat edilsada da yardim edilmayib :(

0

9

Bir az men Beynelxalq Kartlardan danishmaq isteyirem.O kartlar ki genclerin uchuz ve endirimli seyahetine imkan yaradir.Onlarin bezileri haqda qisaca.

Beynelxalq Hostel Karti
  *International Youth Hostel Federation (IYHF) teshkilati terefinden verilir.
  *Dunya uzre 5000 genclik hostelinde endirimli qalmaq imkani yaradir.
  *Hostel karti almaq uchun yashserhedi yoxdu.
  *IYHF karti olmayanlar, ozellikle telabatin chox oldugu yaz aylarinda hostellere buraxilmirlar.
  *Hosterler otellere nisbeten 60-70% daha uchuzdular
  *Hosterler muxtelif milletlerden genclerin bir arada qalmasi sebebiylebir-biri ile  tanishma imkani yaradir
  *Chox hostellerde spor  ve eylence merkezleri olur.

Betnelxalq Telebe Karti (ISIC)
  *International Student Coference teshkilati terefinden verilir.
  *Butun dunyada taninan tek Telebe kartidi
  *1 Yanvar 31 Dekabr tarixinde etibarlidi.Her il tezelenir.
  *Telebe olan her kese verilir.
  *Kartla birlikde endirim paketi verilir.

Beynelxalq Genclik Seyahet Karti (IYTC)
  *International Student Travel Coference teshkilati terefinden verilir
  *26 Yashina qeder butun adamlara verilir
  *Alindigi tarixden 1 il etibaren
  *Neqliyyatda, otellerde, eylence merkezlerinde, ticaret merkezlerinde ve s. yerlerde gecerlidi.

0

10

Rasim написал(а):

Bu kart lokal saviyyada bir isa yaramir.

0

11

Rasim написал(а):

Bu kart hech beynelxalq seviyyede de hech neye yaramir :)
men Amerikaya gedende ISIC almishdim. inandirim sizi ki yalniz burdan Amerikaya bilet alarken bu kartdan istifade etdim, halbuki, ISIC olmasa da, sadece telebe bileti ile men burda teyyareye telebe endirimi ala bilerdim. Yeni ki burda da hech ehtiyac yoxuydu, Amerikada ise bu karti bir neche yerde gosterdik amma qebul etmediler! hetta Amerikanin en boyuk shtatlararasi avtobus shirketi olan Greyhound da bu Cart-i tanimadi :) Yeni pustaya trata deneq :)
Her halda informasiyaya gore chox sagol Rasim :) Mence faydalanan olacaq

0

12

senin kimi faydalanmag?:)

0

13

Umid edirem daha yaxshi :)
Sadece mene her metni positiv ruhda bitirmeyi oyredibler :)

0

14

Вы здесь » Azerbaijan Youth Tourism Club » Gencler turizmi » Gencler turizmi